top of page
Sök
  • Skribentens bildbobtailtidningen

Specialutställning Danmark

VELKOMMEN TIL SPECIALUDSTILLING DEN 11. MARTS 2023 PÅ FYN


Vi byder hjertelig velkommen til Specialudstilling i Ryslingehallen midt på den grønne eventyrs ø Fyn, og hvor vi sammen skal nyde vores dejlige race og den altid så gode og sportslige stemning

For tredje gang er den tjekkiske specialdommer: Petra Märová / Kennel Modru Kanon inviteret til at dømme vores hunde, og mon ikke det lykkes denne gang, hvor hun skal dømme vores race for allerførste gang i Danmark. Så lad os byde Petra rigtig hjertelig velkommen og tilmeld dig dette arrangement. Vi kan love dig, det bliver en rigtig dejlig, sjovt og spændende dag med verdens bedste hunderace i centrum


Der kan tilmeldes i følgende klasser: Baby / Hvalp / Junior / Mellem / Åben / Champion & Veteran via hundeweb.dk . Uofficiel klasse: Nedklippet samt Juniorhandling begge klasser til 150,- kr og manuel tilmelding til showteam@oesidk.dk

Vær også med til at sætte dit præg på udstillingens smukt trykte farverige katalog, et katalog som også vil udsendes digitalt til hele hundeverdenen. 1/1 side i farver 150,- og ½ side 100,-, og vores kreative redaktør hjælper meget gerne med opsætningen med frist 1. februar. Måske du også ønsker at give en gave til klubbens flotte lotteri?


Efter udstillingen uddeles der pokaler og sammen nyder vi en dejlig klassisk fynsk æggekage i restauranten til en pris af 125,- per person, og som bedes indbetalt direkte til klubbens bankkonto: 9570 – 13182051 og helst inden den 1. marts eller cash på selve dagen!

Tilmeldingsfristen til udstillingen er 1. februar 2023

Og HUSK : Du får du gode overnatningstilbud via dette link: www.smalldanishhotels.dk/danskkennelklubeller www.nyborgstrand.dk

Fyn Er Fin... Og vi glæder os til at tilbringe en hel dag sammen med dig og din OES !

RIGTIG HJERTELIG VELKOMMEN Udstillingsudvalget Showteam@oesidk.dk

3 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Ett år har gått och nu är det återigen dags för årsmöte. Det finns alltid möjlighet att engagera sig i sällskapet. Vi har den bästa rasen och ett engagemang ger större möjligheter att lära känna andra

bottom of page